0 (212) 679 44 56

Ürünler

Bootstrap Image Preview

Ağartma Toprakları 

Ağartma tabiri renk açma işleminden gelir. Sıvıların içinden kimisi renkli istenmeyen maddelerin adsorbsiyonla uzaklaştırılmasında yüksek özgül yüzeyli killerin önemli bir yeri vardır.  Bu killer ağartma toprakları olarak adlandırılırlar.Şirketimiz hormitik killerin dünyadaki en büyük üreticilerinden Oil-Dri Corporation of America'nın Türkiye temsilcisi ve genel distribütörüdür. 

Bootstrap Image Preview

Metal - Sabun Tutucular 

Yemeklik rafine bitkisel yağların içinde metaller, fosfor ve sabunun bulunması bunların prooksidan özellikleri dolayısıyla istenmez. İyi, kalıcı bir rafine yağda metal limitleri her biri için 0,2 ppm’in altında, sabun sıfır olmalıdır. Fosfor ve küçük bir miktar demir hariç bakır, nikel gibi metaller ve sabun hamyağların tanklarda bekletilmeleri veya rafinasyon işlemleri sırasında oluşur ve yağa karışırlar. 

Bootstrap Image Preview

Granüle Killer  

Başta jet yakıtı olmak üzere her çeşit mineral yağlar, motor yağları, transformatör yağları, parafinler, vb. petrol türevlerinin, organik sıvı ve yakıtların arıtılmasında çoğu zaman toz yerine granül halinde killerin kullanımı gerekmektedir. Böyle uygulamalar için Oil-Dri Corporation of America’nın atapuljitik esaslı killerin yüksek sıcaklıklarda işlenmesiyle ürettiği yaklaşık 150 m²/g özgül yüzeye sahip

Bootstrap Image Preview

Tarımsal Killer

Killerin tarımda kullanımı çok eski ve çok yönlüdür. Türkiye temsilciliğini ve genel distribitörlüğünü yaptığımız Oil-Dri Corporation of America 1966 yılından beri tarımsal taşıyıcalar üretmektedir. Oil-Dri’ın sahip olduğu maden yataklarındaki killerin kendine özgü özellikleri bu ürünleri benzersiz kılmaktadır.

Bootstrap Image Preview

Spor Sahası Killeri

Spor ve oyun sahalarında killer zemin şartlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Özellikle çimdendirilmiş zeminlerde özel hazırlanmış killerin bir kat olarak uygulanarak  su ve nemin gereğince tutulup ortama geri verilmesi zeminin düzgün kalması, kolay bakımı, üstünde oynayan oyuncuların güvenliği bakımından önemlidir.

Bootstrap Image Preview

Endüstriyel Absorbanlar

Temsilcisi ve genel distribütörü olduğumuz Oil-Dri Corporation of America endüstriyel absorbanların dünyadaki belli başlı üreticilerinden biridir. Endüstriyel absorbanlar üretim alanlarında, bakım çalışmalarında ve kimyasal madde transferlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ve çevre koruma amaçlı kullanılan büyük çoğunluğu genleştirilmiş polipropilenden imal edilen materyallerdir.

Bootstrap Image Preview

Aktif Karbonlar

Şirketimiz Century Chemical Works/Malezya'nın gıda sanayii ve su arıtma  için  "Malbon®"  ticari markasıyla ürettiği toz aktif karbonların da Türkiye genel distribütörlüğünü yapmaktadır. Bitkisel ve mineral yağlarda aktif karbonların 800 m2/g’dan büyük özgül yüzeyleriyle boyar maddeleri tutma özellikleri iyi bilinmektedir

Bootstrap Image Preview

Antioksidanlar

Yasho Industries 1985 yılında kurulmuş ve Ar-Ge’ye verdiği önemle ve proses ve ürünlerinde sürekli yaptığı yenilik ve iyileştirmelerle tanınmış bir firmadır. Ürettiği gıda YANTQ markalı antioksidanları BHT (Butil Hidroksi Toluen), BHA (Butil Hidroksi Anisol) , TBHQ (Tersinir-butil hidrokinon) ve AP (Askorbil Palmitat) yüksek kaliteleriyle bilinmektedir.

Bootstrap Image Preview

Rafine Tesis ve Ekipmanları

Temsilcisi olduğumuz Kumar Metal Industries 1939 yılında kurulmuş, bitkisel yağ sektörüne her türlü makina ve tesis yapan, Hindistan’ın en itibarlı firmalarından biridir. 70 yılı aşkın tecrübesiyle Crown Iron Works’ün Hindistan’daki iş ortağı olarak imalatlarını da üstlenmektedir. Rafinasyon burada kullanıldığı anlamda bitkisel hamyağların son kullanıcıya ulaştırılacak veya yenilecek kaliteye getirilmesine kadar olan bütün işlemleri içermektedir.

Bootstrap Image Preview

Solvent Ekstraksiyon Tesisleri

Temsilcisi olduğumuz Kumar Metal Industries 1939 yılında kurulmuş, bitkisel yağ sektörüne her türlü makina ve tesis yapan, Hindistan’ın en itibarlı firmalarından biridir. 70 yılı aşkın tecrübesiyle Crown Iron Works’ün Hindistan’daki iş ortağı olarak imalatlarını da üstlenmektedir. Solvent ekstraksiyonu, bitkisel yağlar sanayiinde yağ oranı yüksek tohumların ön preslemeden sonra,

Bootstrap Image Preview

Hamyağ tesis ve Ekipmanları

Bitkisel yağlar hücrelerinde yüksek oranda yağ içeren yağlı tohumların veya daha az yağ içeren sanayi bitkilerinin sıkılması (presyon) ve/veya bir çözücüyle muamelesiyle (solvent ekstraksiyonu) elde edilirler. Verimli bir sıkma işlemi için tohumun niteliğine göre hazırlanması, fiziksel olarak parçalanması, nem ve sıcaklığının ayarlanması şarttır.

Bootstrap Image Preview

Katalizör Destekleri

Katalizör Destekleri kimyasal reaktörlerdeki katı katalistlerin veya moleküler eleklerin alttan ve üstten desteklenerek yerlerinde kalmalarını, aynı zamanda giriş ve çıkış akımlarının düzenlenmesini sağlayan parçalardır. Çoğunlukla 3 mm’den 75 mm’ye kadar standardize edilmiş boyutlarda seramikten veya alüminadan düzgün toplar şeklindedirler, fakat ihtiyaca göre değişik şekil ve boyutlarda imal edilebilirler.

Bootstrap Image Preview

Kule Dolgu Malzemeleri

Kule Dolgu Malzemeleri kimya, petrokimya, ve suni gübre sanayilerinde gaz arıtma, absorpsiyon ve destilasyon kulelerinde sıvı-gaz temas yüzeyini oluşturmak ve arttırmak için kullanılan çoğunlukla halka veya semer şeklindeki parçalardır. Temel şekilleri Raschig veya Pall halkaları, veya Berl semerleri gibidir.