0 (212) 679 44 56

Rafine Tesis ve Ekipmanları

Temsilcisi olduğumuz Kumar Metal Industries 1939 yılında kurulmuş, bitkisel yağ sektörüne her türlü makina ve tesis yapan, Hindistan’ın en itibarlı firmalarından biridir. 70 yılı aşkın tecrübesiyle Crown Iron Works’ün Hindistan’daki iş ortağı olarak imalatlarını da üstlenmektedir.

Rafinasyon burada kullanıldığı anlamda bitkisel hamyağların son kullanıcıya ulaştırılacak veya yenilecek kaliteye getirilmesine kadar olan bütün işlemleri içermektedir. Degaming, nötralizasyon, yıkama, ağartma, vinterizasyon, ve deodorize diye anılabilecek 6 temel işlemde ve buralarda kullanılan ekipmanda son yıllarda bazı değişimler olmaktadır. Öncelikle kesikli sistemlerden sürekliye dönüşüm yaşanmakta, yağ kayıplarının ve atıkların azaltılması, buhar ve enerjinin verimli kullanılması, ve daha kaliteli ve kalıcı ürünler eldesi hedef alınmaktadır. Diğer yandan rafinasyon teknolojisi bilimsel tabanını geliştiriyor olmasına rağmen hala “sanat” vasfını korumaktadır.

 

Kumar Metals yılların birikimiyle santrfüj separatörler hariç rafinasyonda kullanılan bütün ekipmanları ayrı ayrı veya komple fiziksel veya kimyasal rafinasyon tesisi olarak ihtiyaca göre imal ve 50-300 ton/gün kapasitelerde tam otomasyonlu çalışacak şekilde taahhüt edebilmektedir.