0 (212) 679 44 56

Endüstriyel Absorbanlar

Temsilcisi ve genel distribütörü olduğumuz Oil-Dri Corporation of America endüstriyel absorbanların dünyadaki belli başlı üreticilerinden biridir. Endüstriyel absorbanlar üretim alanlarında, bakım çalışmalarında ve kimyasal madde transferlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ve çevre koruma amaçlı kullanılan büyük çoğunluğu genleştirilmiş polipropilenden imal edilen materyallerdir. Bunların pamuk veya diğer selulozik fiberlerden yapılanlara göre avantajları şunlardır :

• Bu tür materyaller ağırlıklarının 10 - 25 katına kadar sıvı emebilirler,

• Materyal sıkılarak emilen sıvı geri kazanılabilir ve emici materyal yeniden kullanılabilir. Materyalin ve emdiği sıvının niteliğine göre 3-25 defa yeniden kullanımı mümkündür.

 

• Yakıldığında bıraktığı kül oranı % 0,5’den azdır.

• Yerine göre su-yağ karışımlarında suyun itilerek yağın selektif olarak emilmesi (Oil-Only), veya asidik, alkali veya diğer sorunlu kimyasalların tutulmasında (Haz-mat) kullanılabilir.

Bu ürünlerin farklı boyutlarda yastık, sosis, rulo ve ped gibi değişik kullanım amaçlarına uygun çesitleri ve acil durumlarda kullanılmak üzere hazırlanmış “kit”leri vardır.

Ayrıca, makinaların çevresine veya ara yollara dökülen sıvıların genel temizliği için ise talaş yerine kurutulmuş veya kalsine kil granüllerinin kullanımı daha kolay ve ekonomiktir. Böyle materyaller inorganik bazlı olduğundan kimyasal olarak inerttir ve yanıcı değildir.